Óvodánkról

1954 óta működünk óvodaként. Nevelőközösségünk képzettsége magas szintű. Dolgozói közösségünket 9 fő óvodapedagógus, 4 fő dajka, 2 fő pedagógiai asszisztens, 1 fő konyhai dolgozó alkotja.

Pedagógiai programunk:

„Négy Vándor” Környezeti nevelésre épülő, és Néphagyományőrző Helyi Óvodai Nevelési Program
A nevelőtestület kitartó munkájának köszönhetően 1998-tól saját, környezeti nevelésre épülő, személyiségfejlesztő és néphagyományőrző helyi nevelési programmal rendelkezünk.
Az éves terv elkészítésében a környezetismeret és a néphagyomány adja a tanulás gerincét.
A program egyediségét az adja, hogy a természeti környezetre figyelve a jeles napok számbavételével tervezzük mindennapjainkat.
Hagyományápoló munkánkban hónaponként számba vesszük a természet változásaihoz kapcsolódó jeles napokat, naptári és egyházi ünnepeket, szokásokat és eseményeket. Ezáltal segítjük a gyermekeket értékeink megőrzésében és a környezetükben való biztos eligazodásban.
Férőhelyek száma 100 fő.
Óvodánk 3 alkalommal nyerte el a Zöld óvoda címet: 2006, 2009, 2012.

2014-től intézményünk Kiválóan Akkreditált Tehetségpont.

Tehetségpontunk specifikus tevékenységformája a képességfejlesztés.
A tehetséggondozás a délutáni órákban beválogatás alapján működő tehetségműhelyekben zajlik. Tehetségműhelyeink:
– ”Chatty Children” angol nyelvi tehetségműhely
– „Pipiske” kézműves tehetségműhely
– „Napraforgók” néptánc-népi gyermekjátékok tehetségműhely
– „Bóbita” mozgásos-kinesztetikus tehetségműhely.
– Dráma tehetségműhely
2021-től az „Örökös Boldog Óvoda”cím birtokosai