Süni csoport

Tehenészetben

teheneszetben

Mihály nap alkalmából ellátogattunk a tehenészetbe. A hosszú séta senkinek se okozott nehézséget. Igazi kiránduló időnk volt se túl hideg,  se túl meleg.

Tóth Zoli bácsi körbevezetett minket. Megnéztük az állatokat az újszülött bociktól a felnőtt tehenekig. Mint minden évben idén is a bocik voltak a kedvencek. Akadt köztük olyan is aki pár órája született, némelyikük azt is megengedte, hogy megsimogassuk. Már azt is tudjuk, hogy mivel takarmányozzák őket télen és nyáron, mi az a siló és hogyan készül és, hogy miért van szükség olyan sok szalmára. Sok munkagép dolgozott körülöttünk, hiszen ilyen sok állat ellátása igazán nagy munka. Megfigyeltük a tej útját (tehén, fejőgép, csövek, tartály….) és meg is kóstolhattuk. Igazán finom volt és sok szép cicabajusz készült! Az oviba másnap lerajzoltuk élményeinket, sok szép rajz született!