Beszámoló

Élményeink két keréken és sok keréken

vonatozas

2014. október 10-én a mi óvodánk gyermekei is kivették részüket a baracsi kerékpárút átadásából. 10:00 órakor az induláshoz felsorakozott középsős és nagycsoportos gyermekek, felnőttek seregétől sárgállott a parkoló. Akinek nem volt kerékpárja, azok felnőttekkel sétáltak át az iskola udvarára. Minden szabályt betartva, óvatosan igyekeztünk a cél felé. Miután mindenki megérkezett az iskolába, négy csapatra osztották a gyerekeket. Óriási puzzle- t kellet összerakni az aszfalton. Ekkorra elkészült a kerékpáros akadálypálya is. Volt ott körforgalom, zebra, útjelző táblák és sok-sok figyelmet igénylő közlekedési helyzet. Nagyon ügyesen megoldották a gyerekek a feladatokat, körültekintően közlekedtek a gyalogosok, kerékpárosok egyaránt. Jutalmuk matrica volt és a részvétel a BMX bemutatón, amelyet nagy tapssal jutalmaztak. A kis és mini csoportosok a csoport szobáikban maradtak az animátor segítőkkel, ahol nekik való feladatokat oldottak meg pl: színezés, puzzle összeállítása. Mire visszaértünk az óvodához, már várt bennünket a DOTTO kisvonat. Kirándultunk vele a Templomosi autóbusz fordulóig, a Kokasdi útig és vissza. Kellemesen elfáradva, rengeteg élménnyel feltöltődve szálltak le a gyerekek a kisvonatról és ebéd után a megérdemelt pihenéssel töltötték a délutánt. Köszönjük, hogy részesei lehettünk ennek a remek napnak!

ovi1 ovi2 ovi3